Proces urządzania pokoju dziecięcego to zarówno sztuka, jak i nauka. Istnieje wiele różnych czynników, które wchodzą w grę podczas projektowania przestrzeni dla dzieci, ale istnieją pewne ogólne wskazówki, które mogą pomóc w rozpoczęciu.

 

Przestrzeń: Pierwszą kwestią jest przestrzeń. Pokój dziecka powinien być zaprojektowany tak, aby zoptymalizować dostępną przestrzeń, aby Twoje dziecko mogło z niego maksymalnie korzystać. Chcesz mieć pewność, że jest wystarczająco dużo mebli do przechowywania i zabawy, ale nie za dużo, aby zajmować zbyt dużo miejsca.

Powierzchnie: Drugą kwestią są powierzchnie. Powierzchnia w pokoju dziecka powinna być zawsze miękka lub teksturowana, aby uniknąć ewentualnych obrażeń lub upadków na twarde powierzchnie, takie jak podłogi betonowe lub drewniane. Dywan, dywaniki i tkaniny są doskonałe

-Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych mebli do pokoju dziecka?

Chcąc kupić meble do pokoju dziecięcego, najpierw zidentyfikuj potrzeby swojego dziecka. Jakie czynności będą wykonywać w swoim pokoju? Potrzebujesz miejsca na biurku do odrabiania prac domowych, czy bawią się głównie na podłodze?

Następnie dowiedz się, jaka kolorystyka najlepiej pasuje do osobowości Twojego dziecka i co pasuje do reszty Twojego domu. Pamiętaj, że pokoje dziecięce są mniejsze, więc meble też muszą być niewielkie.

Pokojdzieciecy

 

-Jak wybrać schemat kolorów sypialni i motyw, który zainteresuje Twoje dziecko?

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić wybór schematu kolorów sypialni, jest uzyskanie informacji od swoich dzieci. Dzieci są ekspertami w tym, co lubią, a jeśli uzyskasz ich opinię wcześnie, możesz mieć większą pewność, że program będzie dla nich odpowiedni. Należy również pamiętać o aktualnych trendach w sypialniach dziecięcych – nie chodzi już tylko o kolory.

-Pomysły na dekorację ścian w pokoju dziecka

Niech pokój Twojego dziecka stanie się krainą czarów pełną kreatywności. Pomysły na dekoracje ścienne dla dzieci są obfite i mogą być tak proste lub tak złożone, jak chcesz.

Kolorystyka, rysunki, dekoracje – wszystko to sprawia, że pokój jest miejscem, w którym dziecko ma ochotę wyrazić siebie i swobodnie eksplorować swoją wyobraźnię. Ale także miejsce, w którym czują się bezpiecznie i domowo.

-Opcje mebli do rozważenia w pokoju dziecka

Przestrzeń w pokoju Twojego dziecka jest ograniczona. Nie oznacza to jednak, że powinieneś zadowolić się pokojem bez wysokiej jakości mebli. Możesz wykazać się kreatywnością i przekształcić pokój w wyjątkowe miejsce, które na zawsze zostanie zapamiętane.

Istnieje kilka opcji mebli do rozważenia, jeśli chodzi o pokoje dziecięce:

- Półki na książki

- Toaletka i lustro z krzesłem

- Biurko

- Szafa

-Projekty DIY do pokoi dziecięcych

Jest tak wiele projektów DIY, które możesz wykonać w pokoju swojego dziecka. Możesz ułatwić dziecku pójście spać, dodając kącik do czytania w jego pokoju. Możesz również stworzyć dla nich lustro i powiesić je na ścianie, aby mogły same o siebie zadbać.

O autorze